Kwiecień 01 2020 04:17:46
Powitanie

Witamy na stronie informującej o możliwościach pomocy oraz postępach leczenia małej Pauliny Sroki - dziewczynki poparzonej w pożarze swojego domu w Dolędzinie koło Raciborza.

Jeżeli chcesz pomóc finansowo Paulinie, możesz zrobić to na kilka sposobów. Pełnomocnik rodziny, ks. Joachim Kroll, proboszcz parafii św. Trójcy z Modzurowa założył specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze dla Paulinki Sroka z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację.
Nr konta: Parafia Św. Trójcy Modzurów 19 8475 0006 2002 0013 5135 0003 dopisek: "Dla Paulinki".

Zamiast wstępu...
Gdy strażak czy policjant narażą swoje życie na niebezpieczeństwo, żeby kogoś ratować, słusznie uważamy ich za bohaterów. Co więc powiedzieć o 6-letniej dziewczynce, która wbiegła w płomienie, żeby ratować swoją babcię? - zastanawia się ks. Joachim Kroll z Modzurowa opowiadając historię Paulinki z Dolędzina, nad którą trudno przejść obojętnie.
Do tragedii doszło 27 października 2010 r. w wiosce Dolędzin w gminie Rudnik niedaleko Raciborza. W mieszkaniu było pięć osób: 61-letnia Maria, jej 24-letni syn Dawid, 32-letnia Ewa oraz dwoje małych dzieci Ewy: 6-letnia Paulinka i niespełna 3-letni Przemek. Podczas wymiany butli gazowej w pomieszczeniu nastąpiła eksplozja.
Z płonącego domu Ewa i Dawid wynieśli dzieci. W środku pozostała pani Maria, która kilka lat wcześniej miała zawał serca a później wylew i nie umiała tak szybko się poruszać. Mała Paulinka, niezauważona w całym zamieszaniu, wbiegła z powrotem do środka – przecież tam została jej babcia!!!
Przybyłych na miejsce strażaków oraz zespół raciborskiej karetki pogotowia widok rozmiaru tragedii zszokował. Lekarz już na miejscu wezwał helikopter dla najbardziej poparzonej Paulinki. Dzięki sprawnej akcji wszyscy poszkodowani szybko znaleźli się w szpitalach. Paulinkę helikopter zabrał z lądowiska przy szpitalu w Raciborzu i przetransportował do Szpitala Matki i Dziecka w Katowicach-Ligocie. Brat Paulinki, Przemek, został tam dowieziony karetką pogotowia. Ewa i Maria znalazł y się w siemianowickiej oparzeniówce a najmniej poszkodowany Dawid został w Raciborzu.
Niestety, po 13 dniach babcia, pani Maria, zmarła. Doznała zbyt wielkich obrażeń płuc i dróg oddechowych.
W wydarzeniu najbardziej ucierpiała Paulinka. Dziewczynka została natychmiast wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej, którą podtrzymywano przez ponad półtorej miesiąca. Po wybudzeniu i próbie odłączenia od respiratora okazało się, że nie potrafi samodzielnie oddychać…
Dziecko było bliskie śmierci. Jej życie udało się jednak uratować!
Dziś Paulinka ma dosłownie upieczone fragmenty ciała, ręce i całą twarz, zeszpecone bliznami. Nie potrafi zginać rąk ani palców – jest kaleką.
Rodzinie Pauliny potrzebna jest pomoc w leczeniu i rehabilitacji dziewczynki. Ksiądz Joachim Kroll, proboszcz parafii Trójcy Świętej w Modzurowie, do której należą poszkodowani, został pełnomocnikiem rodziny i to on jest koordynatorem wszystkich działań zdążających z pomocą dziewczynce. Założono Fundację Parafialną z subkontem Paulinka, na które zbierane są środki potrzebne na kosztowne leczenie dziecka.
Paulinka jest już przyjęta i ma wyznaczony termin pierwszej z co najmniej siedmiu operacji w Uniwersyteckim Szpitalu Leczenia Dzieci w Krakowie-Prokocimiu. Operacje będą przeprowadzane etapowo i rozciągnięte na lata. Istnieje wielka szansa na uratowanie jej życia nie tylko fizycznego, cielesnego, ale i osobowego.
Specjalna „sztuczna skóra”, integra, pozyskiwana ze ścięgien bydlęcych, nie jest odrzucana przez ciało ludzkie a może być niejako podkładem dla przeszczepionej później własnej skóry. Jest to nadzieja na pomoc Paulinie. Niestety, metr kwadratowy integry kosztuje 300 000 zł. Co prawda nie potrzeba aż metra, ale całościowy koszt leczenia dziecka jest bardzo wysoki. Oprócz samej skóry dziecko wymaga także leczenia pozostałych schorzeń i oczywiście bardzo długiej rehabilitacji.
Do pomocy Paulince już teraz włączyły się media: Program Drugi Telewizji Polskiej S.A. z programem „Ekspres Reporterów”, TVS, czasopisma i media lokalne. Przeprowadzane są zbiórki w szkołach, kościołach oraz na wszelkiego rodzaju festynach.

Wierzymy, że po latach dzięki działaniu wielu osób szczerze zaangażowanych w pomoc zobaczymy znów naszą Paulinkę sprawną, piękną i radosną…

Adres subkonta Fundacji Parafialnej – tutaj wpłacone pieniądze przeznaczane są w całości na pomoc dziewczynce (bez pośredniczących fundacji, opłat, administracji itp.):

Rzymsko-Katolicka Parafia Św. Trójcy Modzurów
19 8475 0006 2002 0013 5135 0003


Można dopisać „dla Paulinki”, ale to niekonieczne, gdyż konto samej parafii ma inny numer. To konto powyżej jest osobistym kontem Paulinki (na zdjęciu obok po prawej - dziewczynka przed tragicznym wydarzeniem)

/ks. Joachim Kroll/


Działamy, działamy... Działamy! I pomagamy innym dzieciom
Drodzy Przyjaciele Paulinki i naszego wspólnego dzieła!
Paulinka poza stałą rehabilitacją drugi raz skorzystała z zabiegu laserowego usuwania zabliźnień. Tym razem zniosła to o wiele lepiej - za pierwszym razem zabieg na jej prośbę został skrócony.
Myślę, że trzeba czasu na "oswojenie się" aparaturą. Równolegle niesiona jest pomoc Natalii, która przeszła podobny wybuch gazu i pożar w wieku 4 lat. Ma teraz 17 lat, ale ze smutkiem patrzę, jak wiele rzeczy w jej procesie leczenia zaniedbano. Natalia jest już po dwóch operacjach prawej ręki, a czeka ją tych operacji wiele. Będzie też korzystać z lasera usuwającego blizny.
Pomagamy również 6 letniej Wiktorii, którą ugryzł pies w policzek. W tej chwili blizny "zmiękczane" są specjalną maścią, by za dwa tygodnie można by je zdjąć promieniami lasera.
ks. Joachim Kroll

Najnowsze wieści
Najnowsze wieściPaulinka czuje się dobrze. W czasie wakacyjnym korzystała z ćwiczeń rehabilitacyjnych i z pierwszego zabiegu usuwania zabliźnień laserem w Klinice Krakowskiej. Z tego dobrodziejstwa skorzystają też inne dzieci - 14 września na taki zabieg pojedzie Natalia z Przewozu, a później Weronika z Niedźwiady.

Kolejna operacja i podziękowania darczyńcom
Paulinka odwiedziła w czwartek – 13 listopada 2014 r. – uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu. Uczniowie tej szkoły (podobnie jak wiele Innych) zbierali plastikowe nakrętki na jej leczenie. Teraz mieli okazję spotkać się z dziewczynką, a nasza fundacja wraz z Paulinką osobiście im podziękować.

W piątek 14 listopada Paulinka przeszła w Klinice Dziecięcej w Krakowie Prokocimiu następną poważną operację. Zoperowany został staw dłoni i jeden z palców. Operacja się udała. Dziecko z towarzyszącym jej ojcem zostanie jakiś czas w Klinice. Tym razem towarzyszył nam zespół TV.
Za niedługo ukaże się reportaż w „Ekspresie Reporterów” TVP2

Zawieszamy działalność Fundacji
Wizyta Paulinki w Banku Spółdzielczym w RaciborzuSzanowni Państwo!

Dziękujemy wszystkim, którzy przez ponad już trzy lata wspierali nas dobrym słowem - sygnałem duchowego wsparcia w pięknym dziele ratowania życia i zdrowia Paulinki. Dziękujemy za dokonane wpłaty na konto Paulinki.
Z końcem czerwca zakończyliśmy nasze dzieło, a właściwie je "zawieszamy", gdyż powrócimy do niego z całą energią za 5-7 lat, kiedy to lekarze zajmą się chirurgią plastyczną twarzy. Część dokonanych wpłat została na ten cel "zamrożona". Paulinka do tego czasu nadal będzie korzystać z pomocy rehabilitantów i w krakowskiej Klinice dokonywane będą nadal konieczne zabiegi.
Dziewczynka finansowej pomocy już nie potrzebuje.
Ponieważ dzieci podobnie poszkodowanych jest wiele, zastrzegamy, że ewentualne dokonane wpłaty będą przekazywane na ich leczenie.

Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy!

Na dołączonym zdjęciu - podziękowanie złożone na ręce pani prezes Banku Spółdzielczego w Raciborzu za okazaną pomoc Banku w otwarciu i realizowaniu konta Paulinki.

Wkrótce wielkie wydarzenie!
Wkrótce wielkie wydarzenie!Minęły trzy lata wypełnione niezliczonymi operacjami, zabiegami rehabilitacyjnymi, ćwiczeniami
Uważamy, że Pan Bóg dokonał cudu, ale postanowił dokonać tego przez ludzi - nas wszystkich.
Z radością pragnę poinformować wszystkich, których ratowanie życia i zdrowia straszliwie poparzonej małej dziewczynki poruszyło - Paulinka przystępuje w tym roku do I komunii świętej!
Myślę, że pierwsza komunia święta, która stała się najważniejszym i najpiękniejszym świętem dziecka, do której Paulinka w tym roku przystąpi, jest uwieńczeniem naszej ponad trzyletniej troski.
W naszym kościele mamy umieszczoną kamerę internetową on line, zatem przekaz uroczystości będziecie mogli odebrać w własnych domach!
Uroczystość odbędzie się 18 maja o godzinie 10:30.
Podaję adres przekazu internetowego:
www.ubogadroga.pl

Po operacji zabliźnień na szyi

Operacja zabliźnień na szyi została przeprowadzona pomyślnie. Po kilku dniach przebywania w Klinice Paulinka wróciła do domu. W czasie ferii zimowych tydzień został poświęcony na pełną rehabilitację w Sanatorium w Kamieniu Śląskim.
Dziewczynka chodzi znów do szkoły, jeździ na czasowe kontrole do Krakowa, korzysta z pomocy rehabilitantów w Raciborzu.

Przedświąteczna operacja
Na 19 grudnia 2013 r. wyznaczono datę kolejnej operacji Paulinki w szpitalu w Krakowie-Prokocimiu. Celem operacji będzie usunięcie ściągających zrostów znajdujących się na szyi dziewczynki.
Paulinka jedzie do szpitala już 18 grudnia, by - gdy wszystko pójdzie dobrze - po operacji wrócić do domu na same święta.

Kolejne operacje
Operację lewej dłoni Paulinka przeszła pomyślnie,choć trzeba było dać jej wiele czasu na powolne wybudzenie... Po operacji została dwa tygodnie w szpitalu,aby przypilnować prawidłowego gojenia świeżej rany.Wróciła do domu,ale z z nadanym obowiązkiem stałego ćwiczenia rehabilitacyjnego i koniecznością wyjazdów do Krakowa na zmiany opatrunków.Gdy rany się zagoiły, przeszła z początkiem lipca następną operację - przeszczepu skóry pobranej z jej nóżek.
Biedna Paulinka z powodu bandaży i bólu kuleje,ale jednocześnie jest jakaś spokojna,poważna, są nawet chwile żartów... W poniedziałek 29 lipca jedzie na dwa tygodnie do Sanatorium w Kamieniu Śląskim. Po powrocie stanie znów przed lekarzami w Krakowie-Prokocimiu...

Operacje w wakacje
Wakacje Paulinki zapowiadają się bardzo pracowicie tak dla niej samej, jak i dla opiekujących się nią lekarzy. Już czternastego czerwca odbędzie się operacja lewej dłoni z pewnymi dodatkowymi zabiegami na dłoni prawej. Termin operacji ustalono po wizycie w szpitalu dziewczynki wraz z księdzem Joachimem i mamą Paulinki jeszcze w kwietniu – lekarze zbadali wtedy dziecko i stwierdzili, że należy pochwalić pracę rehabilitantów w sanatorium w Kamieniu Śląskim.
Termin operacji związany jest oczywiście z nadchodzącymi wakacjami – by Paulinka mogła jak najdłużej chodzić do szkoły. Tym bardziej, że po okresie około miesiąca po czerwcowej operacji, planuje się kolejną – przeszczep skóry. Wszystko po to, by od września dziewczynka znów mogła pójść do szkoły.
Operacje zostaną przeprowadzone w szpitalu, który zaopiekował się Paulinką od początku leczenia jej oparzeń, czyli w Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.

Dziękujemy!
Jest takie miejsce, gdzie ludzie są prawdziwymi aniołami a każda spędzona chwila ma sens – to Sebastianemu Silesiacum – Instytut Naukowo-Badawczy ks. Sebastiana Kneippa, Zespół Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy w Kamieniu Śląskim.
To właśnie Sebastianeum Paulinka zawdzięcza godziny, dni i tygodnie rehabilitacji, bez której jakiekolwiek leczenie, zabiegi i operacje nie miałyby sensu. Dość wspomnieć, że prowadzący ją lekarze w Krakowie-Prokocimiu są zachwycenie postępami w rehabilitacji, ilekroć Paulinka odbywa zabiegi w Kamieniu Śląskim.
Pragniemy w tym miejscu gorąco podziękować wszystkim ludziom dobrej woli Sebastianeum Silesiacum za każdą chwilę poświęconą Palince. Dziewczynka ma zapewnioną profesjonalną rehabilitację i to w każdym momencie, gdy tylko istnieje taka potrzeba – wystarczy jeden telefon ks. Krolla, by móc wsiąść w samochód i jechać do Kamienia. Każdy pobyt w sanatorium jest dla dziewczynki ogromnym dobrem – leczy tam nie tylko ciało, ale i duszę. Paulinka bardzo lubi tam jeździć, ponieważ wszyscy otaczający ją tam ludzie są niezwykle życzliwi i serdeczni wobec niej. Dzięki temu pobyt rehabilitacyjny to nie tylko nużące i długotrwałe zabiegi, ale także pobyt w pełnym akceptacji środowisku, co bardzo pomaga w odnawianiu tak ciała, jak ducha.
Pragniemy zatem w tym miejscu jak najserdeczniej i jak najgoręcej podziękować wszystkim pracownikom i dyrekcji Sebastieneum Silesiacum w Kamieniu Śląskim za wszelką okazaną pomoc – pomoc bezcenną i… darmową, bez której leczenie Paulinki przebiegałoby o wiele trudniej i dłużej.
Dobro to coś niezwykłego – im więcej się go daje innym, tym więcej się go ma. Dziękujemy za każde dobro.


Konto tylko dla Paulinki
Numer konta Fundacji Parafialnej w Modzurowie - wpłacone tutaj pieniądze trafią bezpośrednio do Paulinki:

Bank Spółdzielczy w Raciborzu
Rzymsko-Katolicka Parafia Św. Trójcy
47-411 Modzurów
ul. Strzybnego 24

19 8475 0006 2002 0013 5135 0003


Dla przelewów z zagranicy należy podać:

Bank Polskiej Spółdzielczości
POLU PL PR

PL 89 8475 0006 2002 0013 5135 0004

KRS Fundacji O zdrowie dziecka
Nr KRS Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego W Krakowie O zdrowie dziecka
Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000123750

Podaruj 1% podatku z rocznego zeznania dla Fundacji szpitala, w którym operowana jest Paulinka.
Zapraszamy Państwa do skorzystania z darmowego programu do rozliczenia PIT za rok 2011. Program umożliwia rozliczenie się z Urzędem Skarbowym poprzez wszystkie dostępne formularze PIT. Skorzystanie z tej bezpłatnej wersji sprawi, że Twój 1% zostanie przekazany naszej Fundacji.

Wypełnij PIT za rok 2011 on-line za darmo
Nawigacja
Strona główna
Paulinka na Facebooku
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 563
Najnowszy użytkownik: Shurrymoottom
Sponsor
Dziękujemy firmie Progreso.pl za wszelką pomoc udzieloną przy powstawaniu tej strony a szczególne za darmowy serwer i domenę .pl
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

23/06/2011 14:07
http://dziendobryt
vn.plejada.pl/24,4
9665,wideo,,271611
,mala_bohaterka_po
trzebuje_pomocy,ak
tualnosci_detal.ht
ml

18/06/2011 19:28
http://www.faceboo
k.com/home.php#!/p
rofile.php?id=1000
02463447593