Kwiecień 01 2020 03:08:06

Nowa galeria zdjęć
W powstającej właśnie nowej galerii zdjęć umieszczone zostaną zdjęcia z pobytu Paulinki z rodziną w Sebastianeum Silesiacum - sanatorium w Kamieniu Śląskim.
Widoczna na zdjęciach dziewczynka w trakcie zabiegów poddawana jest hydroterapii i światłoterapii - przede wszystkim wszelkiego rodzaju masażom rozluźniającym w wodzie oraz naświetlaniom specjalistyczną lampą SOLLUX.
Paulinka przebywała w sanatorium dwa razy po dwa tygodnie. Po drugim pobycie udała się na pierwszą operację do Krakowa. Lekarz operujący dziewczynkę był bardzo zadowolony z efektów pracy w sanatorium - stwierdził, że dziecko było rewelacyjnie przygotowane do zabiegu. Zupełnie inaczej - mówił - operuje się dziecko po takiej kuracji, gdy tkanka nie jest zaschnięta i stwardniała, tylko miękka i rozluźniona.
Cały pobyt w sanatorium Sebastianemu Silasiacum był za darmo. Pragniemy zatem wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim pracującym z Paulinką lekarzom i rehabilitantom, którzy włożyli tyle pracy i trudu w pomoc dziewczynce.
Z pewnością po powrocie do domu ze szpitala w Krakowie, gdy tylko będzie to możliwe i wskazane, Paulina znów pojawi się w Kamieniu Śląskim.

Operacja w Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu trwała kilka godzin. Był to prawdziwy majstersztyk mikrochirurgii. Polegała na mozolnym i delikatnym, pod lupą, usuwaniu wszelkich narostów, zrostów i przerostów na prawej ręce Paulinki od barku po nadgarstek. W miejscu usuniętej połaci spalonej i zabliźnionej skóry założona została tzw. matryca, na której ma się utworzyć nowa, właściwa skóra dziewczynki. Po około miesięcznym okresie gojenia ran Paulina powinna umieć znów zginać rękę w łokciu.
Na lipiec planowana jest kolejna operacja - tym razem prawej dłoni, tak by można było nią poruszać, zginać w nadgarstku i ruszać palcami. Jest to przecież niezbędne, by dziewczynka mogła zacząć naukę w szkole ze swoimi rówieśnikami, z którymi się spotyka i którzy już przyjęli ją z jej kalectwem.Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?


Konto tylko dla Paulinki
Numer konta Fundacji Parafialnej w Modzurowie - wpłacone tutaj pieniądze trafią bezpośrednio do Paulinki:

Bank Spółdzielczy w Raciborzu
Rzymsko-Katolicka Parafia Św. Trójcy
47-411 Modzurów
ul. Strzybnego 24

19 8475 0006 2002 0013 5135 0003


Dla przelewów z zagranicy należy podać:

Bank Polskiej Spółdzielczości
POLU PL PR

PL 89 8475 0006 2002 0013 5135 0004

KRS Fundacji O zdrowie dziecka
Nr KRS Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego W Krakowie O zdrowie dziecka
Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000123750

Podaruj 1% podatku z rocznego zeznania dla Fundacji szpitala, w którym operowana jest Paulinka.
Zapraszamy Państwa do skorzystania z darmowego programu do rozliczenia PIT za rok 2011. Program umożliwia rozliczenie się z Urzędem Skarbowym poprzez wszystkie dostępne formularze PIT. Skorzystanie z tej bezpłatnej wersji sprawi, że Twój 1% zostanie przekazany naszej Fundacji.

Wypełnij PIT za rok 2011 on-line za darmo
Nawigacja
Strona główna
Paulinka na Facebooku
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 563
Najnowszy użytkownik: Shurrymoottom
Sponsor
Dziękujemy firmie Progreso.pl za wszelką pomoc udzieloną przy powstawaniu tej strony a szczególne za darmowy serwer i domenę .pl
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

23/06/2011 14:07
http://dziendobryt
vn.plejada.pl/24,4
9665,wideo,,271611
,mala_bohaterka_po
trzebuje_pomocy,ak
tualnosci_detal.ht
ml

18/06/2011 19:28
http://www.faceboo
k.com/home.php#!/p
rofile.php?id=1000
02463447593