Kwiecień 01 2020 04:43:24

"Operacja Paulinka" - reportaż Joanny Frydrych
7 czerwca w programie Magazyn Ekspresu Reporterów zobaczyć można było reportaż Joanny Frydrych Operacja "Paulinka". Było to nawiązanie do pierwszego reportażu - "Bajki Paulinki", którego fragmenty można było znów zobaczyć.
Tym razem bohaterami programu byli wszyscy ci, którzy w jakiś sposób próbują pomóc Paulince, na czele z ks. Joachimem Krollem, którego inicjatyw nie sposób przecenić.
W reportażu byliśmy świadkami m.in. festynu w Krowiarkach, spotkania księdza z uczniami oraz, co szczególnie ważne, towarzyszyliśmy Paulince w drodze na pierwszą z wielu operacji, jakie jeszcze ją czekają w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Wypowiedź wzruszonego lekarza operującego dziewczynkę na długo pozostanie w pamięci widzów...
By zobaczyć reportaż jeszcze raz, można skorzystać z portalu Telewizji Polskiej i po prostu kliknąć w odnośnik: http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/07062011/4528698
"Nasz" reportaż zaczyna się od około 37 minuty programu. Można (po reklamie) go sobie "przekliknąć".

Zaraz po programie strona pomocpaulince.pl przeżyła prawdziwe oblężenie i kilka razy odmówiła działania z powodu przeciążenia serwera. Trudno się dziwić, skoro w ciągu kilkudziesięciu minut odwiedziło ją przeszło 2000 osób.

Tuż po reportażu otrzymaliśmy na adres administratora strony kilka ciekawych informacji. Pozwolę sobie przytoczyć parę słów:

Witam zszokowała mnie historia Paulinki dlatego od dzisiaj pomagam konto mam a historie tego małego aniołka przekażę moim kolegom i przyjaciołom na Rajdzie Karkonoskim. Wymyślimy coś fajnego aby zebrać fundusze na leczenie Paulinki. Ja już dzisiaj deklaruję, że na mojej ciężarówce znajdzie się apel o pomoc dla tego aniołka. Zdjęcia wyśle na stronkę. Wyrazy uznania że pomagasz dla Paulinki życzenia powrotu do zdrowia dla jej rodziców wiary w ludzi dobrej woli z poważaniem Robert

Witam Pana!
Właśnie obejrzałem "Ekspres Reporterów" i reportaż o Paulince. W związku z tym mam pytanie.
Jestem plastykiem i chciałbym namalować specjalnie obraz, z którego dochód przeznaczony byłby na rzecz pomocy tej Małej Bohaterce. Mieszkam z dala od miejsca, gdzie dzieje się ta cała dramatyczna historia i trudno byłoby mi pozyskać sponsorów. Czy mógłbym moją pracę przekazać Państwu (wysłać) a Wam łatwiej byłoby uzyskać za nią pieniądze (może jakaś licytacja zorganizowana przez Księdza - jednego z bohaterów programu, albo aukcja na Państwa stronie) Mam nadzieję, że na taki cel znajdą się chętni, by kupić - obiecuję, starannie namalowany - obraz. Myślę o jakichś ciepłych, bajkowym klimatach.
Jako pracownik domu kultury zarabiam niewiele i pomoc materialna z mojej strony nie wchodzi w grę. Ale pracą mogę wspomóc...
Gratuluję postawy i pozdrawiam!

Imię i nazwisko pozostaje w wiadomości redakcji. Autor listu zaproponował także ciekawe prace młodzieży, z którą pracuje. Już czekamy na obiecane dzieła.

Otrzymałem także propozycje pomocy w tworzeniu strony od pewnego młodego informatyka (ucznia technikum informatycznego), za którą także jestem wdzięczny.

I na koniec: jeden z komentarzy:

Oglądając ten reportaż płakałam jak bóbr,płakałam nad odwaga cierpieniem tego biednego dziecka.Jakie ogromne pokłady miłosci musiała w sobie mieć skoro weszła w ogień by ratować ukochana osobę.To dziecko uczy nas wszystkich prawdziwej,bezinteresownej miłości.Ale również płakałam z radosci,że dzis w tym zakłamanym,zachłannym i podłym świecie sa jeszcze tacy ludzie jak ten ksiadz i ten wzruszony doktor.Ta dziewczynka miała ogromne szczęście,ze trafiła na takich ludzi,bo śmiem twierdzic,ze takich osób w dzisiejszych czasach to trzeba "ze świecą szukać"Kochana Paulinko niech Ci Bóg wynagrodzi to cierpienie i Tobie i ludziom takim jak ksiadż czy pan doktor niech zawsze błogosławi.(...)


Czekamy na dalsze propozycje współpomocy Paulince. Za wszystkie jesteśmy ogromnie wdzięczni.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?


Konto tylko dla Paulinki
Numer konta Fundacji Parafialnej w Modzurowie - wpłacone tutaj pieniądze trafią bezpośrednio do Paulinki:

Bank Spółdzielczy w Raciborzu
Rzymsko-Katolicka Parafia Św. Trójcy
47-411 Modzurów
ul. Strzybnego 24

19 8475 0006 2002 0013 5135 0003


Dla przelewów z zagranicy należy podać:

Bank Polskiej Spółdzielczości
POLU PL PR

PL 89 8475 0006 2002 0013 5135 0004

KRS Fundacji O zdrowie dziecka
Nr KRS Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego W Krakowie O zdrowie dziecka
Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000123750

Podaruj 1% podatku z rocznego zeznania dla Fundacji szpitala, w którym operowana jest Paulinka.
Zapraszamy Państwa do skorzystania z darmowego programu do rozliczenia PIT za rok 2011. Program umożliwia rozliczenie się z Urzędem Skarbowym poprzez wszystkie dostępne formularze PIT. Skorzystanie z tej bezpłatnej wersji sprawi, że Twój 1% zostanie przekazany naszej Fundacji.

Wypełnij PIT za rok 2011 on-line za darmo
Nawigacja
Strona główna
Paulinka na Facebooku
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 563
Najnowszy użytkownik: Shurrymoottom
Sponsor
Dziękujemy firmie Progreso.pl za wszelką pomoc udzieloną przy powstawaniu tej strony a szczególne za darmowy serwer i domenę .pl
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

23/06/2011 14:07
http://dziendobryt
vn.plejada.pl/24,4
9665,wideo,,271611
,mala_bohaterka_po
trzebuje_pomocy,ak
tualnosci_detal.ht
ml

18/06/2011 19:28
http://www.faceboo
k.com/home.php#!/p
rofile.php?id=1000
02463447593