Kwiecień 01 2020 04:40:59

Zamiast wstępu...
Do tragedii doszło 27 października 2010 r. w wiosce Dolędzin w gminie Rudnik niedaleko Raciborza. W mieszkaniu było pięć osób: 61-letnia Maria, jej 24-letni syn Dawid, 32-letnia Ewa oraz dwoje małych dzieci Ewy: 6-letnia Paulinka i niespełna 3-letni Przemek. Podczas wymiany butli gazowej w pomieszczeniu nastąpiła eksplozja.

Z płonącego domu Ewa i Dawid wynieśli dzieci. W środku pozostała pani Maria, która kilka lat wcześniej miała zawał serca a później wylew i nie umiała tak szybko się poruszać. Mała Paulinka, niezauważona w całym zamieszaniu, wbiegła z powrotem do środka – przecież tam została jej babcia!!!
Przybyłych na miejsce strażaków oraz zespół raciborskiej karetki pogotowia widok rozmiaru tragedii zszokował. Lekarz już na miejscu wezwał helikopter dla najbardziej poparzonej Paulinki. Dzięki sprawnej akcji wszyscy poszkodowani szybko znaleźli się w szpitalach. Paulinkę helikopter zabrał z lądowiska przy szpitalu w Raciborzu i przetransportował do Szpitala Matki i Dziecka w Katowicach-Ligocie. Brat Paulinki, Przemek, został tam dowieziony karetką pogotowia. Ewa i Maria znalazł y się w siemianowickiej oparzeniówce a najmniej poszkodowany Dawid został w Raciborzu.
Niestety, po 13 dniach babcia, pani Maria, zmarła. Doznała zbyt wielkich obrażeń płuc i dróg oddechowych.
W wydarzeniu najbardziej ucierpiała Paulinka. Dziewczynka została natychmiast wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej, którą podtrzymywano przez ponad półtorej miesiąca. Po wybudzeniu i próbie odłączenia od respiratora okazało się, że nie potrafi samodzielnie oddychać…
Dziecko było bliskie śmierci. Jej życie udało się jednak uratować!
Dziś Paulinka ma dosłownie upieczone fragmenty ciała, ręce i całą twarz, zeszpecone bliznami. Nie potrafi zginać rąk ani palców – jest kaleką.
Rodzinie Pauliny potrzebna jest pomoc w leczeniu i rehabilitacji dziewczynki. Ksiądz Joachim Kroll, proboszcz parafii Trójcy Świętej w Modzurowie, do której należą poszkodowani, został pełnomocnikiem rodziny i to on jest koordynatorem wszystkich działań zdążających z pomocą dziewczynce. Założono Fundację Parafialną z subkontem Paulinka, na które zbierane są środki potrzebne na kosztowne leczenie dziecka.
Paulinka jest już przyjęta i ma wyznaczony termin pierwszej z co najmniej siedmiu operacji w Uniwersyteckim Szpitalu Leczenia Dzieci w Krakowie-Prokocimiu. Operacje będą przeprowadzane etapowo i rozciągnięte na lata. Istnieje wielka szansa na uratowanie jej życia nie tylko fizycznego, cielesnego, ale i osobowego.
Specjalna „sztuczna skóra”, integra, pozyskiwana ze ścięgien bydlęcych, nie jest odrzucana przez ciało ludzkie a może być niejako podkładem dla przeszczepionej później własnej skóry. Jest to nadzieja na pomoc Paulinie. Niestety, metr kwadratowy integry kosztuje 300 000 zł. Co prawda nie potrzeba aż metra, ale całościowy koszt leczenia dziecka jest bardzo wysoki. Oprócz samej skóry dziecko wymaga także leczenia pozostałych schorzeń i oczywiście bardzo długiej rehabilitacji.
Do pomocy Paulince już teraz włączyły się media: Program Drugi Telewizji Polskiej S.A. z programem „Ekspres Reporterów”, TVS, czasopisma i media lokalne. Przeprowadzane są zbiórki w szkołach, kościołach oraz na wszelkiego rodzaju festynach.

Wierzymy, że po latach dzięki działaniu wielu osób szczerze zaangażowanych w pomoc zobaczymy znów naszą Paulinkę sprawną, piękną i radosną…

Adres subkonta Fundacji Parafialnej – tutaj wpłacone pieniądze przeznaczane są w całości na pomoc dziewczynce (bez pośredniczących fundacji, opłat, administracji itp.):

Rzymsko-Katolicka Parafia Św. Trójcy Modzurów
19 8475 0006 2002 0013 5135 0003


Można dopisać „dla Paulinki”, ale to niekonieczne, gdyż konto samej parafii ma inny numer. To konto powyżej jest osobistym kontem Paulinki (na zdjęciu obok po prawej - dziewczynka przed tragicznym wydarzeniem)

/ks. Joachim Kroll/
Komentarze
#1 | Radio SRC 1 dnia czerwiec 15 2011 00:36:11
Dzielna dziewczynka.
Ja jestem pełen podziwu i uznania
Naprawde mowe odbiera ta historia...
Zycze Zdrowka Paulinko.Smile
#2 | carwowscy dnia czerwiec 15 2011 22:28:32
Po obejrzeniu programu w TV Polskiej, wzruszyła mnie historia Paulinki. Jest teraz Ona w mojej głowie i sercu i chciałabym jej jak tylko będę mogła w jakiś sposób pomóc. Trzymaj się Paulinko, dużo zdrówka.
Niesamowita dziewczynka . . .
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.


Konto tylko dla Paulinki
Numer konta Fundacji Parafialnej w Modzurowie - wpłacone tutaj pieniądze trafią bezpośrednio do Paulinki:

Bank Spółdzielczy w Raciborzu
Rzymsko-Katolicka Parafia Św. Trójcy
47-411 Modzurów
ul. Strzybnego 24

19 8475 0006 2002 0013 5135 0003


Dla przelewów z zagranicy należy podać:

Bank Polskiej Spółdzielczości
POLU PL PR

PL 89 8475 0006 2002 0013 5135 0004

KRS Fundacji O zdrowie dziecka
Nr KRS Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego W Krakowie O zdrowie dziecka
Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000123750

Podaruj 1% podatku z rocznego zeznania dla Fundacji szpitala, w którym operowana jest Paulinka.
Zapraszamy Państwa do skorzystania z darmowego programu do rozliczenia PIT za rok 2011. Program umożliwia rozliczenie się z Urzędem Skarbowym poprzez wszystkie dostępne formularze PIT. Skorzystanie z tej bezpłatnej wersji sprawi, że Twój 1% zostanie przekazany naszej Fundacji.

Wypełnij PIT za rok 2011 on-line za darmo
Nawigacja
Strona główna
Paulinka na Facebooku
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 563
Najnowszy użytkownik: Shurrymoottom
Sponsor
Dziękujemy firmie Progreso.pl za wszelką pomoc udzieloną przy powstawaniu tej strony a szczególne za darmowy serwer i domenę .pl
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

23/06/2011 14:07
http://dziendobryt
vn.plejada.pl/24,4
9665,wideo,,271611
,mala_bohaterka_po
trzebuje_pomocy,ak
tualnosci_detal.ht
ml

18/06/2011 19:28
http://www.faceboo
k.com/home.php#!/p
rofile.php?id=1000
02463447593