Marzec 28 2020 12:12:02

I znów operacja...
Jeszcze przed Bożym Narodzeniem 2012 Paulinka przeszła kolejną operację prawej dłoni - została na nią nałożona integra i skóra właściwa, przeszczepiona z innych fragmentów ciała. Po zabiegu dziewczynka przeszła, siłą rzeczy, kolejny okres dość trudnej rekonwalescencji.
Obecnie Paulinka przebywa w sanatorium w Kamieniu Śląskim, gdzie pod czujną i czułą opieką dochodzi do siebie.
Rączki Paulinki nie przypominają rączek innych dzieci - jej palce są nieruchome, przykurczone, pokryte siatką blizn i zrostów. Kolejne operacje dłoni mają na celu uruchomienie palców u rąk - dzięki nim można pisać, rysować, tworzyć, normalnie żyć.
Na co dzień nie doceniamy takich dobrodziejstw, jak umiejętność posługiwania się dziesięcioma palcami. Ten tekst powstawałby o wiele dłużej, gdyby jego autor zamiast dziesięciu, używał do jego napisania jednego czy dwóch palców.
Jak na razie Paulinka nie zagra na dziecinnym pianinku prostego akordu, nie chwyci na lekcji muzyki fletu, by zagrać "Lulajże Jezuniu". Nie obrysuje też dokładnie konturu na rysunku, nie stworzy równego szlaczka, nie będzie pisać - do tego potrzebne jest genialne w swej istocie i niezwykle precyzyjne narzędzie - palce.
Kolejne operacje mają na tyle usprawnić dłonie Pauliny, by mogła normalnie ich używać.
Stan dłoni dziewczynki przed operacją prezentują zdjęcia w galerii - tu kliknąć. Informacja dla wrażliwych - proszę pamiętać, że dziewczynka ma dosłownie upieczone dłonie.


Po operacji dłoni
15 listopada Paulinka przeszła kolejną, trudną i skomplikowaną operację. Tym razem lekarze zajęli się prawą dłonią dziewczynki.
Celem operacji było umożliwienie poruszania dziewczynce palcami prawej dłoni - tak, by mogła zacząć naukę pisania, rysować, chwytać przedmioty.
Operacja trwała kilka godzin i była bardzo trudna. Tuż po zabiegu lekarze wyjawili, że są "radośnie zmęczeni" - praca była ciężka, ale spodziewany efekt ma przynieść radość operowanej a operującym - satysfakcję z efektu swej pracy.
Obecnie czekamy na dalsze informacje o stanie dziewczynki.

Nieplanowana planowana operacja

Na 10 września planowana była operacja Paulinki - zgodne z tym, co pisaliśmy w sierpniu. Tymczasem doszło do niespodziewanej zmiany planów...
Po przyjeździe dziewczynki do szpitala lekarze zauważyli ranę i przykurcz w ręce. Postawiło to pod znakiem zapytania operację dłoni i palców. Po kilkugodzinnym konsylium lekarze stwierdzili, że należy priorytetowo zoperować najpierw te niespodziewane problemy. W czasie kilkugodzinnej operacji chirurdzy zlikwidowali przykurcz i założyli Integrę na spalone miejsca ręki.
Prowadzący leczenie Paulinki dr Skirpan po operacji stwierdził, że idzie ku dobremu i przełożoną operację zaplanowano na mniej więcej koniec października.

Co u Paulinki?
Prawie całe wakacje poparzona w pożarze domu Paulina Sroka spędziła w sanatorium Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim, gdzie przechodziła mnóstwo różnego rodzaju zabiegów rehabilitacyjnych. Dziewczynka bardzo dzielnie znosiła trudny rehabilitacji - dziennie miała nawet do 5-6 zabiegów.
Godną zauważenia jest postawa p. Klaudii Koszany, która towarzyszyła Paulince przez cały czas pobytu w uzdrowisku.
Celem zabiegów przeprowadzanych tak intensywnie było jak najlepsze wyprostowanie i uruchomienie lewej ręki i obecnie ręka jest w miarę sprawna - dziewczynka potrafi nią ruszać i prostować w łokciu.
W ciągu najbliższego miesiąca planowana jest kolejna operacja - tym razem dłoni prawej ręki, by Paulinka mogła zacząć znów poruszać palcami. Ponieważ wciąż trwają wakacje i nawet dr Skirpan z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu jest na urlopie, termin najbliższej operacji ustalono na 10 września. Będzie to bardzo skomplikowana operacja - lekarze nie wiedzą nawet, czy w dłoni Paulinki są jeszcze ścięgna, czy tez uległy one spaleniu w czasie pożaru.
Mimo wszystko lekarze są dobrej myśli i wszystko jest na dobrej drodze.

Na zakończenie warto wspomnieć, że w sanatorium Paulinka była bardzo grzeczna i otrzymała mnóstwo pochwał od personelu sanatorium za swoją dzielną postawę.

Garść informacji


To właśnie lewą rękę, widoczną na powyższym zdjęciu, operowali dr Skirpan i dr Stanek podczas ostatniego zabiegu. Celem operacji było doprowadzenie jej do takiego stanu, jaki na zdjęciu można zaobserwować na ręce prawej - czyli możliwości swobodnego prostowania i zginania jej w łokciu.
Obecnie lewa ręką Paulinki jest po operacji i ma zamiast skóry Integrę. Gdy ręka będzie nadawała się do fotografowania - umieścimy efekt operacji także i tutaj.
Na zdjęciu niżej - po lewej dr Skirpan, obok stoi p. dr Stanek.

Zwróćmy uwagę, jakie efekty dała praca rehabilitantów z Kamienia Śląskiego i Raciborza, które widać szczególnie na twarzy Paulinki - wystarczy porównać powyższe zdjęcie ze zdjęciami sprzed roku... Wydaje się, że to skutek głównie naświetlań specjalistyczną lampą.

Klejna operacja Paulinki w Krakowie-Prokocimiu
16 marca w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu odbyła się kolejna operacja Paulinki!
Została zoperowana druga ręka dziewczynki. Stosując mikrochirurgię podczas czterogodzinnej operacji ściągnięto wszystkie zabliźnienia i przerosty oraz uwolniono rękę od przykurczy. Następnie została nałożona integra - podskóra (polski wynalazek!).
Paulinkę operowało dwóch lekarzy - doktor Skirpan i doktor Stanek. Operacja przebiegła bez komplikacji i zakończyła się pełnym sukcesem.Teraz Paulinka ma wreszcie rękę uwolnioną i wyprostowaną. Przez tydzień-dwa pozostanie w Klinice, a potem długi czas rehabilitacji - masaże, naświetlania, ćwiczenia...
/ks. J. Kroll/

W sanatorium
Z powodu zbyt słabego stanu zdrowia uniemożliwiającego operację w Krakowie, Paulinka od wczoraj (5 marca) przebywa w sanatorium w Kamieniu Śląskim, gdzie lekarze i rehabilitanci spróbują doprowadzić ją do takiego stanu, by mogła bezproblemowo przejść kolejną operację. Przypomnijmy, że poprzednią odwołano z powodu niewystarczającego stanu zdrowia a kolejną planuje się na 12 marca. Trzymamy kciuki, by ta operacja doszła do skutku.

Przed kolejną operacją

Paulinka wróciła niedawno z Krakowa - niestety badania wykazały niewystarczający stan zdrowia do przeprowadzenia kolejnej operacji ze względu na zalegania w płucach i duże ryzyko związane z narkozą. Wyznaczono zatem kolejny termin spotkania w Krakowie - 12 marca

Twój 1% podatku
Gorąco zachęcamy do przekazania jednego procenta swojego rocznego podatku na rzecz Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego W Krakowie O zdrowie dziecka


W tym właśnie szpitalu Paulinka przechodzi kolejne operacje prowadzące do w miarę normalnego życia w przyszłości. Po prawej stronie znajduje się odnośnik - wystarczy kliknąć, by wypełnić on-line zeznanie podatkowe z 1% podatku na rzecz Fundacji.
Jeżeli chcemy, można dopisać w zeznaniu notkę "Na oparzenia" - wtedy nasz jeden procent trafi najbliżej Paulinki jak można.

Plany na najbliższe dni
W środę 4 stycznia ksiądz Joachim pojechał na spotkanie z lekarzami w Krakowie- Prokocimiu aby omówić i ustalić dalsze kierunki leczenia Paulinki. By ułatwić rehabilitantom i samej Paulince ćwiczenia a rodzicom ubieranie dziecka, ustalono,że operowana będzie wpierw (w celu uruchomienia łokcia) lewa ręka.Przyjęcie Paulinki na Oddział nastąpi 20 lutego.Oczywiście zgłoszone zostało już zapotrzebowanie na odpowiednią ilość integry.

Nadal czekamy na operację
Przedłuża się oczekiwanie na kolejną operację Paulinki, spowodowane przeciągającym się przeziębieniem dziewczynki. Po przeprowadzonych pod koniec listopada badaniach w Krakowie-Prokocimiu dziecko wróciło do domu i obecnie czekamy, aż będzie zupełnie i całkiem zdrowe.
Co sprawia, że dziewczynka musi zostawać w domu - w szkole dzieci chorują seriami - i nie podoba się jej to zbytnio. Widać są jeszcze uczniowie, którzy lubią chodzić do szkoły!


Konto tylko dla Paulinki
Numer konta Fundacji Parafialnej w Modzurowie - wpłacone tutaj pieniądze trafią bezpośrednio do Paulinki:

Bank Spółdzielczy w Raciborzu
Rzymsko-Katolicka Parafia Św. Trójcy
47-411 Modzurów
ul. Strzybnego 24

19 8475 0006 2002 0013 5135 0003


Dla przelewów z zagranicy należy podać:

Bank Polskiej Spółdzielczości
POLU PL PR

PL 89 8475 0006 2002 0013 5135 0004

KRS Fundacji O zdrowie dziecka
Nr KRS Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego W Krakowie O zdrowie dziecka
Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000123750

Podaruj 1% podatku z rocznego zeznania dla Fundacji szpitala, w którym operowana jest Paulinka.
Zapraszamy Państwa do skorzystania z darmowego programu do rozliczenia PIT za rok 2011. Program umożliwia rozliczenie się z Urzędem Skarbowym poprzez wszystkie dostępne formularze PIT. Skorzystanie z tej bezpłatnej wersji sprawi, że Twój 1% zostanie przekazany naszej Fundacji.

Wypełnij PIT za rok 2011 on-line za darmo
Nawigacja
Strona główna
Paulinka na Facebooku
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 563
Najnowszy użytkownik: Shurrymoottom
Sponsor
Dziękujemy firmie Progreso.pl za wszelką pomoc udzieloną przy powstawaniu tej strony a szczególne za darmowy serwer i domenę .pl
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

23/06/2011 14:07
http://dziendobryt
vn.plejada.pl/24,4
9665,wideo,,271611
,mala_bohaterka_po
trzebuje_pomocy,ak
tualnosci_detal.ht
ml

18/06/2011 19:28
http://www.faceboo
k.com/home.php#!/p
rofile.php?id=1000
02463447593