Kwiecień 01 2020 04:38:23

Wkrótce kolejna operacja
23 listopada Paulinka wybiera się kolejny raz do Krakowa. Tym razem po serii badań lekarze zdecydują, co zostanie zoperowane - dłoń prawej ręki czy ramię lewej.
Po przybyciu do szpitala dziewczynka przejdzie najpierw niezbędne badania. Następnie lekarze zdecydują, co zoperować w czasie najbliższej operacji - czy dłoń prawej ręki by umożliwić jej ruszanie nadgarstkiem, czy tez ramię lewej ręki, by mogła zginać ręce w łokciach.
Czegokolwiek by nie wybrano, dziecko czeka kolejna operacja, jedna z wielu jeszcze przed nią. Jak każda, tak i ta wiąże się z ryzykiem, stresem i bólem... Pociesza natomiast fakt, iż wszystkie one mają na celu przywrócenie sprawności dziewczynce.

Witaj szkoło!
1 września 2011 roku Paulinka rozpoczęła naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Jak każdy pierwszak, tak i nasza bohaterka w odświętnym, biało-granatowym stroju wzięła udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego i poznała swoją klasę - nową wychowawczynię oraz koleżanki i kolegów.
Zgodnie z panującym na Śląsku zwyczajem, każdy uczeń pierwszej klasy otrzymuje od rodziców wielką "titę" - ogromny kolorowy róg pełen słodyczy, zabawek i przyborów szkolnych. Później następuje obowiązkowa sesja fotograficzna i zdjęcie z titą, obok zdjęć z pierwszej Komunii św. jest jednym z najważniejszych dokumentów z dzieciństwa...
Paulinka również raczyła zapozować ze swoją titą tuż po rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Szonowicach, działającej przy Parafialnym Towarzystwie Oświatowym w Gamowie, gdzie od 2 września rozpoczyna naukę.
Wszystkim pierwszakom z Szonowic życzymy wielu sukcesów i radości w zdobywaniu nowych umiejętności i wiadomości, a Paulince dopingujemy szczególnie, gdyż z jej rękami będzie jej bardzo trudno podołać trudom szkolnego życia...

Urodzinki Paulinki
17 sierpnia Paulinka skończyła siedem lat. Na Śląsku z zasady obchodzi się urodziny a nie imieniny, zatem okazja byłą szczególna. Na przygotowanym na placu zabaw przyjęciu bawiły się dzieci - koleżanki i koledzy Paulinki z przedszkola i nie tylko. Nie zabrakło głównej bohaterki imprezy - Paulinka była zachwycona.

Był tort urodzinowy, fontanna z płatków róż, ciastka, lody i mnóstwo słodyczy, zadbano także o oprawę muzyczną i zabawy dla najmłodszych.
Po kliknięciu w zdjęcie powyżej otworzy się galeria zdjęć z urodzin.

Sto lat dla Paulinki!
Paulinka 17 sierpnia kończy 7 rok życia!.Czyż to nie zadziwiający znak, że urodziny obchodzi będąc w miejscowości skąd wywodzi św.Jacek i w której to miejscowości jest Sanktuarium św.Jacka, głównego patrona naszej Opolskiej Diecezji i całej Górnośląskiej Prowincji Kościelnej. 17 sierpnia właśnie obchodzimy wspomnienie św.Jacka.
Módlmy się o wstawiennictwo św.Jacka w naszym wspólnym dziele ratowania Paulinki.Jeżeli rehabilitacja przejdzie bezproblemowo,to wkrótce Paulinka poddana będzie następnej operacji, a mianowicie prawej dłoni.

Paulinka po wakacjach...
Paulinka bezproblemowo przeszła przeszczep skóry prawej ręki. Początkowo przez niespełna 3 tygodnie rehabilitację przeprowadzano w szpitalu w Krakowie Prokocimiu.

Obecnie Paulinka jest już trzeci tydzień w Sanatorium w Kamieniu Śląskim. Ćwiczona, naciągana, masowana jest szczególnie prawa ręka Paulinki. Ma również szereg innych zabiegów, które mają za zadanie odbudowanie i wzmocnienie ogólnej kondycji cielesnej.

Wkrótce ważne wydarzenie w życiu dziewczynki, o którym napiszemy w kolejnym newsie...

Po operacji
O przebytej 22 czerwca operacji oraz planach na przyszłość można dowiedzieć się z minireportażu wyemitowanego w programie "Dzień Dobry TVN" 23 czerwca. Program ten znajduje się Tutaj

Kolejna operacja
W najbliższy poniedziałek, 20 czerwca, Paulinka pojedzie do szpitala w Krakowie, gdzie zostanie przygotowana do kolejnej operacji. We wtorek, 21 czerwca, dziewczynce zostanie przeszczepiona skóra na prawą rękę, tam, gdzie została ona ściągnięta i nałożono integrę. W wyniku tych operacji Paulinka ma zacząć ruszać ręką w łokciu.
Więcej informacji o samej operacji i jej przebiegu umieścimy już po wszystkim.

UWAGA NA NR KONTA Z ZAGRANICY

W związku z korespondencją z banku bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z numerami kont w celu uniknięcia pomyłek.

"Operacja Paulinka" - reportaż Joanny Frydrych
7 czerwca w programie Magazyn Ekspresu Reporterów zobaczyć można było reportaż Joanny Frydrych Operacja "Paulinka". Było to nawiązanie do pierwszego reportażu - "Bajki Paulinki", którego fragmenty można było znów zobaczyć.
Tym razem bohaterami programu byli wszyscy ci, którzy w jakiś sposób próbują pomóc Paulince, na czele z ks. Joachimem Krollem, którego inicjatyw nie sposób przecenić.
W reportażu byliśmy świadkami m.in. festynu w Krowiarkach, spotkania księdza z uczniami oraz, co szczególnie ważne, towarzyszyliśmy Paulince w drodze na pierwszą z wielu operacji, jakie jeszcze ją czekają w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Wypowiedź wzruszonego lekarza operującego dziewczynkę na długo pozostanie w pamięci widzów...
By zobaczyć reportaż jeszcze raz, można skorzystać z portalu Telewizji Polskiej i po prostu kliknąć w odnośnik: http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/07062011/4528698
"Nasz" reportaż zaczyna się od około 37 minuty programu. Można (po reklamie) go sobie "przekliknąć".

Zaraz po programie strona pomocpaulince.pl przeżyła prawdziwe oblężenie i kilka razy odmówiła działania z powodu przeciążenia serwera. Trudno się dziwić, skoro w ciągu kilkudziesięciu minut odwiedziło ją przeszło 2000 osób.

Tuż po reportażu otrzymaliśmy na adres administratora strony kilka ciekawych informacji. Pozwolę sobie przytoczyć parę słów:

Witam zszokowała mnie historia Paulinki dlatego od dzisiaj pomagam konto mam a historie tego małego aniołka przekażę moim kolegom i przyjaciołom na Rajdzie Karkonoskim. Wymyślimy coś fajnego aby zebrać fundusze na leczenie Paulinki. Ja już dzisiaj deklaruję, że na mojej ciężarówce znajdzie się apel o pomoc dla tego aniołka. Zdjęcia wyśle na stronkę. Wyrazy uznania że pomagasz dla Paulinki życzenia powrotu do zdrowia dla jej rodziców wiary w ludzi dobrej woli z poważaniem Robert

Witam Pana!
Właśnie obejrzałem "Ekspres Reporterów" i reportaż o Paulince. W związku z tym mam pytanie.
Jestem plastykiem i chciałbym namalować specjalnie obraz, z którego dochód przeznaczony byłby na rzecz pomocy tej Małej Bohaterce. Mieszkam z dala od miejsca, gdzie dzieje się ta cała dramatyczna historia i trudno byłoby mi pozyskać sponsorów. Czy mógłbym moją pracę przekazać Państwu (wysłać) a Wam łatwiej byłoby uzyskać za nią pieniądze (może jakaś licytacja zorganizowana przez Księdza - jednego z bohaterów programu, albo aukcja na Państwa stronie) Mam nadzieję, że na taki cel znajdą się chętni, by kupić - obiecuję, starannie namalowany - obraz. Myślę o jakichś ciepłych, bajkowym klimatach.
Jako pracownik domu kultury zarabiam niewiele i pomoc materialna z mojej strony nie wchodzi w grę. Ale pracą mogę wspomóc...
Gratuluję postawy i pozdrawiam!

Imię i nazwisko pozostaje w wiadomości redakcji. Autor listu zaproponował także ciekawe prace młodzieży, z którą pracuje. Już czekamy na obiecane dzieła.

Otrzymałem także propozycje pomocy w tworzeniu strony od pewnego młodego informatyka (ucznia technikum informatycznego), za którą także jestem wdzięczny.

I na koniec: jeden z komentarzy:

Oglądając ten reportaż płakałam jak bóbr,płakałam nad odwaga cierpieniem tego biednego dziecka.Jakie ogromne pokłady miłosci musiała w sobie mieć skoro weszła w ogień by ratować ukochana osobę.To dziecko uczy nas wszystkich prawdziwej,bezinteresownej miłości.Ale również płakałam z radosci,że dzis w tym zakłamanym,zachłannym i podłym świecie sa jeszcze tacy ludzie jak ten ksiadz i ten wzruszony doktor.Ta dziewczynka miała ogromne szczęście,ze trafiła na takich ludzi,bo śmiem twierdzic,ze takich osób w dzisiejszych czasach to trzeba "ze świecą szukać"Kochana Paulinko niech Ci Bóg wynagrodzi to cierpienie i Tobie i ludziom takim jak ksiadż czy pan doktor niech zawsze błogosławi.(...)


Czekamy na dalsze propozycje współpomocy Paulince. Za wszystkie jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Nowa galeria zdjęć
W powstającej właśnie nowej galerii zdjęć umieszczone zostaną zdjęcia z pobytu Paulinki z rodziną w Sebastianeum Silesiacum - sanatorium w Kamieniu Śląskim.
Widoczna na zdjęciach dziewczynka w trakcie zabiegów poddawana jest hydroterapii i światłoterapii - przede wszystkim wszelkiego rodzaju masażom rozluźniającym w wodzie oraz naświetlaniom specjalistyczną lampą SOLLUX.
Paulinka przebywała w sanatorium dwa razy po dwa tygodnie. Po drugim pobycie udała się na pierwszą operację do Krakowa. Lekarz operujący dziewczynkę był bardzo zadowolony z efektów pracy w sanatorium - stwierdził, że dziecko było rewelacyjnie przygotowane do zabiegu. Zupełnie inaczej - mówił - operuje się dziecko po takiej kuracji, gdy tkanka nie jest zaschnięta i stwardniała, tylko miękka i rozluźniona.
Cały pobyt w sanatorium Sebastianemu Silasiacum był za darmo. Pragniemy zatem wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim pracującym z Paulinką lekarzom i rehabilitantom, którzy włożyli tyle pracy i trudu w pomoc dziewczynce.
Z pewnością po powrocie do domu ze szpitala w Krakowie, gdy tylko będzie to możliwe i wskazane, Paulina znów pojawi się w Kamieniu Śląskim.

Operacja w Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu trwała kilka godzin. Był to prawdziwy majstersztyk mikrochirurgii. Polegała na mozolnym i delikatnym, pod lupą, usuwaniu wszelkich narostów, zrostów i przerostów na prawej ręce Paulinki od barku po nadgarstek. W miejscu usuniętej połaci spalonej i zabliźnionej skóry założona została tzw. matryca, na której ma się utworzyć nowa, właściwa skóra dziewczynki. Po około miesięcznym okresie gojenia ran Paulina powinna umieć znów zginać rękę w łokciu.
Na lipiec planowana jest kolejna operacja - tym razem prawej dłoni, tak by można było nią poruszać, zginać w nadgarstku i ruszać palcami. Jest to przecież niezbędne, by dziewczynka mogła zacząć naukę w szkole ze swoimi rówieśnikami, z którymi się spotyka i którzy już przyjęli ją z jej kalectwem.
Festyn dla Paulinki
5 czerwca w Modzurowie odbył się festyn charytatywny, z którego dochód w całości przeznaczony został dla Paulinki.
Uczestnicy festynu miele wiele możliwości dobrej zabawy. Na miłośników wrażeń motoryzacyjnych czekali motocykliści oraz kierowcy samochodów terenowych - przewozili oni chętnych w i na swoich niezwykłych maszynach.
Tych, którzy preferują konie żywe, a nie mechaniczne, przewoziły bryczki.
Straż Pożarna czuwała nad bezpieczeństwem oraz zapewniła niesamowite wrażenia za pomocą specjalistycznego wysięgnika, którym pod same chmury strażacy podnosili zachwycone dzieci.
To dzieci właśnie były głównymi adresatami festynowych atrakcji - szczególnie w pamięci zapadł im program "Crazy Kids Show". Był to profesjonalnie prowadzony program rozrywkowy dla dzieci, z tańcami, klownami i ogromem innych atrakcji.
W festynie wzięli także udział artyści sceny i estrady, w tym zespoły znane z programu Śląska Lista Szlagierów TVS, śląskie kabarety czy Piotr Scholz, Dopisali sami uczestnicy - ogromny namiot stosowany przy tego typu imprezach nie pomieścił wszystkich chętnych.
Cieszy fakt, że można razem dobrze się bawić i to w szczytnym, szlachetnym celu. Prezentowane na głównej scenie logo, na którym dłonie chronią małą Paulinkę na tle czerwonego serca jakże wymownie określa ideę tego spotkania.


Konto tylko dla Paulinki
Numer konta Fundacji Parafialnej w Modzurowie - wpłacone tutaj pieniądze trafią bezpośrednio do Paulinki:

Bank Spółdzielczy w Raciborzu
Rzymsko-Katolicka Parafia Św. Trójcy
47-411 Modzurów
ul. Strzybnego 24

19 8475 0006 2002 0013 5135 0003


Dla przelewów z zagranicy należy podać:

Bank Polskiej Spółdzielczości
POLU PL PR

PL 89 8475 0006 2002 0013 5135 0004

KRS Fundacji O zdrowie dziecka
Nr KRS Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego W Krakowie O zdrowie dziecka
Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000123750

Podaruj 1% podatku z rocznego zeznania dla Fundacji szpitala, w którym operowana jest Paulinka.
Zapraszamy Państwa do skorzystania z darmowego programu do rozliczenia PIT za rok 2011. Program umożliwia rozliczenie się z Urzędem Skarbowym poprzez wszystkie dostępne formularze PIT. Skorzystanie z tej bezpłatnej wersji sprawi, że Twój 1% zostanie przekazany naszej Fundacji.

Wypełnij PIT za rok 2011 on-line za darmo
Nawigacja
Strona główna
Paulinka na Facebooku
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 563
Najnowszy użytkownik: Shurrymoottom
Sponsor
Dziękujemy firmie Progreso.pl za wszelką pomoc udzieloną przy powstawaniu tej strony a szczególne za darmowy serwer i domenę .pl
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

23/06/2011 14:07
http://dziendobryt
vn.plejada.pl/24,4
9665,wideo,,271611
,mala_bohaterka_po
trzebuje_pomocy,ak
tualnosci_detal.ht
ml

18/06/2011 19:28
http://www.faceboo
k.com/home.php#!/p
rofile.php?id=1000
02463447593