Kwiecień 01 2020 03:50:11

Spotkanie w SP18 w Raciborzu
31 maja, w przededniu Dnia Dziecka ks. Joachim Kroll spotkał się z uczniami jednej z raciborskich placówek oświatowych - Szkoły Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu - by opowiedzieć im o tym, co przeszła i co jeszcze czeka Paulinkę.
W zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski spotkaniu wzięli udział uczniowie klas starszych - od czwartych do szóstych. Przejęcie widoczne na twarzach słuchających księdza dzieci wskazywało, jak bardzo przeżywają oni tragedię Paulinki.

Po opowiadaniu księdza na ekranie wyświetlono reportaż Joanny Frydrych "Bajki Paulinki", emitowany w Magazynie Ekspresu Reporterów w Programie 2 TVP. Po reportażu przyszedł czas na pytania do gościa. Uczniowie bardzo zaangażowali się w rozmowę z księdzem a zadawane pytania były dojrzałe i przemyślane.
Pod wrażeniem postawy dzieci i opowiadania była także autorka reportażu, która przyjechała z ekipą reporterską i rejestrowała udział księdza i uczniów w tym spotkaniu.
Samorząd Uczniowski SP18 postanowił jeszcze przed spotkaniem, że urządzi specjalną zbiórkę wśród swoich kolegów i koleżanek w szkole.
Było to jedno z wielu spotkań, jakie ks. Joachim odbył z uczniami różnych szkół. Spotkania te traktowane są jako swoista lekcja wychowawcza - mają one na celu uwrażliwienie dzieci i młodzieży na cudze nieszczęście, jak również są formą ostrzegania przed różnymi niebezpieczeństwami, które czyhają nawet w zdawałoby się najbezpieczniejszym miejscu - w domu.

To niezwykły wstęp do obchodów Dnia Dziecka, które miały się odbyć następnego dnia. Wszyscy uczestnicy spotkania przekonali się, że w życiu należy docenić każdą chwilę, a dawanie może być o wiele przyjemniejsze, niż dostawanie...
Więcej o szkolnym spotkaniu na stronie Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu - www.sp18.pl


Wkrótce...
Wkrótce nowy reportaż p. Joanny Frydrych w Magazynie Ekspresu Reporterów (prawdopodobnie 7 czerwca). Wkrótce także postaram się umieścić tutaj odnośniki do wszystkich programów telewizyjnych oraz ważniejszych artykułów na temat Paulinki.

I mała prośba - drodzy Internauci. Storna ta tworzy się całkowicie za darmo i trochę po omacku - ks. Joachim nie zawsze ma tyle czasu, bym jeszcze ja mu go zajmował. Bardzo zatem proszę o kilka rzeczy:
1. Reklamowanie strony w internecie w postaci linków i komentarzy np. pod newsem na jakimś portalu
2. Przesyłanie ważnych informacji o wszystkim, co może zainteresować gości tej strony do mnie, bym mógł umieścić to do wiadomości wszystkich.
3. Dobrze byłoby, gdyby ta witryna stała się swoistym centrum pomocy Paulince - po prostu wszystko w jednym miejscu. W tym celu potrzebujemy tylko jednego - użytkowników. Zapraszam do rejestracji i współtworzenia strony.
4. Kliknięcie w baner sponsora serwera i domeny .pl (Progreso) na pewno go ucieszy (wszystko to mamy całkowicie za darmo)

Wasz administrator-redaktor.

Codzienność ks. Joachima
Ksiądz Joachim Kroll od pierwszych dni tragedii stara się pomóc małej Paulince i jej rodzinie. Zwykle jest to ciężka i trudna rola, polegająca na żmudnym pukaniu w kolejne drzwi z prośbą o pomoc.
Zaczyna ona powoli przynosić widoczne efekty - w wędrówkach od urzędu do urzędu ksiądz zawędrował nawet do starostwa w Nysie.
Jutro, 31 maja ks. Joachim odwiedzi kolejną szkołę. Tym razem spotka się z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu. W trakcie spotkania odbędzie się także projekcja reportażu pani Joanny Frydrych z Magazynu Ekspres Reporterów pt. "Bajki Paulinki".
Co ciekawe, poinformowane o tym fakcie dzieci wykazały dużą znajomość tematu jeszcze przed spotkaniem a Samorząd Uczniowski już zastanawia się nad formą pomocy dziewczynce.

Zainteresowanych reportażem zapraszam na kanał youtube autorki reportażu - TUTAJ (klik).

Warto zaznaczyć, że w pomoc Paulince włączają się całe społeczności okolicznych gmin. Organizowane są festyny, których dochody przeznaczone są na pomoc dziecku. Krowiarki, Modzurów, Rudnik, Szonowice... to tylko kilka z miejscowości, o którym wie piszący te słowa. Jednym z pierwszych darczyńców była Ochotnicza Straż Pożarna z Raciborza - Markowic. To oni przyjechali na miejsce tragedii jako pierwsi i zorganizowali zbiórkę w swojej parafii...

Wiadomości o Paulince
27 maja Paulinka przeszła operację w szpitalu w Krakowie-Prokocimiu. Oprócz rodziny towarzyszyli jej także ks. Joachim oraz ekipy telewizyjne TVS i Magazynu Ekspresu Reporterów TVP2.
Podczas kilkugodzinnej operacji lekarze usunęli olbrzymie blizny z prawej ręki - od barku po nadgarstek. Dzięki temu chcą wyprostować rękę Pauliny. Po zagojeniu ran kolejnym krokiem będzie próba uruchomienia nadgarstka i dłoni prawej ręki dziewczynki.
W odnośniku niżej znajduje się news z programu Silesia Informacje.
Po kliknięciu otworzy się w nowym oknie.

Silesia Informacje

Pomagamy
W niedzielę, 29 maja w Krowiarkach odbyła się konna majówka. Dochód z pełnego atrakcji festynu organizatorzy postanowili przeznaczyć na pomoc Paulince. Dziękujemy!


Po festynie otrzymaliśmy taką wiadomość:

Witam serdecznie.
W swoim imieniu, jak również w imieniu wszystkich wykonawców, którzy 29 maja mieli możliwość otworzyć swoje serca na potrzeby Paulinki podczas imprezy plenerowej w Krowiarkach (DUO FENIX, KAMRATY, CLAUDIA I KASIA CHWOŁKA, DUO CORAL, TOMASZ CIBA I MAGDALENA OPOLONY)) chciałem gorąco podziękować za to, że mogliśmy być i pomóc Paulince. Być może trochę z boku ale myślę, że z dużym efektem. Życzymy Paulince powrotu do pełni zdrówka, żeby mogła cieszyć się wraz z rówieśnikami z Życia. W dniu 05.06 planujecie podobną imprezę w Modzurowie. Ze względu na fakt, że mamy w tym dniu zaplanowane koncerty możemy jedynie zaproponować nasz udział w imprezie w postaci krótkiego występu. Będzie to nasza mała cegiełka, którą ofiarujemy Paulince.
www.coral.art.pl www.duetsempre.of.pl www.duetsempre.pl


Co dalej? Kilka słów o leczeniu
W telegraficznym skrótcie - dzisiaj Paulinka wróciła z kilkutygodniowego pobytu w sanatorium Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim. Już 27 maja będzie miała pierwszą operację w Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Operowana będzie jej prawa ręka, a celem operacji (jednej z wielu) jest przywrócenie jakiejkolwiek sprawności ręce. Już niebawem wrzesień i dla Paulinki zaczyna się nowy etap - 1. klasa szkoły podstawowej. Wtedy umiejętność poruszania ręką stanie się niezbędna do rozpoczęcia nauki pisania.

I kilka innych ważnych ogłoszeń: niebawem będą miały miejsce festyny rodzinne, z których dochód przeznaczony zostanie na pomoc Paulince. Jeden festyn - w Rudniku, z bohaterami Śląskiej Listy Szlagierów, drugi - w Krowiarkach (29 maja) a trzeci - w Szonowicach (w pierwszą niedzielę wakacji). Zapraszamy na wszystkie...

Kilka informacji w skrócie
Poniżej podajemy kilka odnośników do artykułów w prasie, Internecie i telewizji na temat wydarzeń w Dolędzinie oraz możliwych sposobach pomocy.

http://www.nowiny.pl/66156-zdjecia-wybuch-gazu-w-doledzinie-rodzina-w-ciezkim-stanie.html

http://nowa.gmina-rudnik.pl/main/11/863

http://www.nowiny.pl/70144-ludzie-pomagaja-rodzinie-z-doledzina.html

http://www.dziennikzachodni.pl/fakty24/325939,wybuch-gazu-w-doledzinie-lekarze-walcza-o-zycie-dzieci,id,t.html?cookie=1#pzw_69388

http://forum.tvp.pl/index.php?topic=38783.0

Wkrótce na stronie pojawi się więcej informacji na temat Paulinki.


Konto tylko dla Paulinki
Numer konta Fundacji Parafialnej w Modzurowie - wpłacone tutaj pieniądze trafią bezpośrednio do Paulinki:

Bank Spółdzielczy w Raciborzu
Rzymsko-Katolicka Parafia Św. Trójcy
47-411 Modzurów
ul. Strzybnego 24

19 8475 0006 2002 0013 5135 0003


Dla przelewów z zagranicy należy podać:

Bank Polskiej Spółdzielczości
POLU PL PR

PL 89 8475 0006 2002 0013 5135 0004

KRS Fundacji O zdrowie dziecka
Nr KRS Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego W Krakowie O zdrowie dziecka
Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000123750

Podaruj 1% podatku z rocznego zeznania dla Fundacji szpitala, w którym operowana jest Paulinka.
Zapraszamy Państwa do skorzystania z darmowego programu do rozliczenia PIT za rok 2011. Program umożliwia rozliczenie się z Urzędem Skarbowym poprzez wszystkie dostępne formularze PIT. Skorzystanie z tej bezpłatnej wersji sprawi, że Twój 1% zostanie przekazany naszej Fundacji.

Wypełnij PIT za rok 2011 on-line za darmo
Nawigacja
Strona główna
Paulinka na Facebooku
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 563
Najnowszy użytkownik: Shurrymoottom
Sponsor
Dziękujemy firmie Progreso.pl za wszelką pomoc udzieloną przy powstawaniu tej strony a szczególne za darmowy serwer i domenę .pl
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

23/06/2011 14:07
http://dziendobryt
vn.plejada.pl/24,4
9665,wideo,,271611
,mala_bohaterka_po
trzebuje_pomocy,ak
tualnosci_detal.ht
ml

18/06/2011 19:28
http://www.faceboo
k.com/home.php#!/p
rofile.php?id=1000
02463447593